آیا بازی اندروید Pokemon Go در ایران ممنوع میشود؟

اشتراک وی آی پی وینسافت
شنبه
يک شنبه
دو شنبه
سه شنبه
چهار شنبه
پنج شنبه
جمعه
فصل 8
The CW
The Vampire Diaries
فصل 6
NBC
Grimm
فصل 1
BBC One
Taboo
فصل 2
The CW
Supergirl
فصل 1
FOX
24: Legacy
فصل 2
Freeform
Shadowhunters
فصل 3
The CW
The Flash
فصل 2
The CW
Legends of Tomorrow
فصل 5
The CW
Arrow
فصل 4
The CW
The 100
فصل 1
FX
Legion
آیا بازی اندروید Pokemon Go در ایران ممنوع میشود؟

بازی اندروید Pokemon Go

بازی Pokemon Go که پس از انتشارش در مارکت های جهانی خیلی زود توانست رکوردی عجیب را برجای بگذارد بالاخره به ایران هم رسید و بسیاری را درگیر این بازی کرد، بسیاری فیدبک های مثبت و منفی راجع به این بازی ارائه کردند اما چیزی که میبینیم و از سرچ های گوگل میفهمیم این است که پوکمون گو توانسته در ایران نیز به بازی فوق العاده محبوب تبدیل شده و بسیاری را برای شکار این موجودات خیالی راغب بازی کردن کند.

اما خبر بدی که برای بازی کنان این بازی به تازگی انتشار یافته این است که احتمالا حتی اگر خود شرکت انتشار دهنده پوکمون گو دسترسی به سرور هایش را برای تمام کاربران جهان آزاد کند باز هم در ایران این بازی ممنوع خواهد شد. طبق گفته های “بنیاد ملی بازی های رایانه ای” شرکت انتشار دهنده این بازی باید سرور هایش را مناسب بازی کنان ایرانی به ایران منتقل کرده و همچنین مکان هایی که پوکمون ها را برای شکار خواهیم دید را محدود به نقاطی خاص کند تا از مشکلات امنیتی و اجتماعی جلوگیری شود، با این حساب توسعه دهندگان بازی حتما با این مسئله مخالفت خواهند کرد و بدین ترتیب این بازی در ایران به همین صورت ممنوع خواهد ماند.

البته پیشتر طی قضایای مربوط به تلگرام دیدیم که امکان دارد یک شرکت سرورهایش را به ایران منتقل نکند و همچنان در دسترس باشد پس به صورت کلی این مسئله به صورت یک تردید باقی خواهد ماند و باید دید پس از اینکه بازی سرور هایش را در تمام جهان قابل دسترس کرد برای ایرانیان نیز در دسترس خواهد بود یا خیر؟!

هرچند ایرانیان پیش از این نیز از ترفند هایی برای تغییر آی پی خود در بازی استفاده میکردند و حتی اگر چنین اتفاقی نیز بیوفتد بعید به نظر میرسد تا زمانی که تب بازی به خودی خود سرد نشود ایرانیان دست از بازی بکشند و با هر روشی بتوانند بازی خود را ادامه خواهند داد.